Na prodej původní chalupa s uzavřeným dvorem na hranici České Kanady - JAN Reality
Nabízím malebnou původní chalupu z konce 19. století se čtyřmi obytnými místnostmi o celkové užitné ploše 86 m², se sklepem, stodolou a menší zahradou. Chalupa se nachází v klidné vesničce Horní Bolíkov, která je částí obce Studená, obklopené lesy a pastvinami. Spolu se stodolou tvoří chalupa menší uzavřený dvůr, jehož část zabírá vyzděná terasa a zbytek je zatravněný.

Užitná plocha činí 86 m² (vč. částečně upravené půdy), kamenný sklep má 12 m² a stodola 43 m². K dispozici je dalších 33 m² užitné plochy na neupravené půdě. Okna jsou orientována do krajiny na jihovýchod.

Ze světlé verandy vstoupíme do hlavní části, která sestává z kuchyně, obytné místnosti a spižírny. Z malé předsíňky vedou schody na půdu, v níž je zbudovaná ložnice se čtyřmi lůžky. Z verandy vejdeme také do samostatné místnosti s krbem sloužící pro klidné posezení, na níž navazuje malá koupelna s umyvadlem, vanou a toaletou. V chalupě se nachází množství původních prvků - kamenné podlahy, dřevěná špaletová okna a dřevěné dveře. Střechu pokrývají eternitové tašky, které jsou položené na původních dřevěných šindelech.

Stodola je částečně zděná, částečně prkenná a má velká vjezdová vrata, která umožňují zřízení parkovacího stání uvnitř.

Samostatná zahrada o velikosti 360 m² sice nenavazuje přímo na pozemek pod chalupou, ale je to jen pár kroků. Už nyní je tady několik plodících ovocných stromů (jablka jsou výtečná a švestky zrovna tak). Stačí jen dosadit pár ovocných keřů nebo další stromy dle vaší volby a užívat si jejich plodů.
V obci Studená, vzdálené 2,6 km, se nachází veškerá potřebná vybavenost - hospoda, obchody, lékárna i pošta. Nedaleko leží dokonce i lyžařská sjezdovka.

Majitel se již pustil do částečné rekonstrukce, ale zatím je vše ve stavu, abyste si mohli chalupu postupně upravit dle vlastních představ. Pokud jste dostatečně dobrodružné povahy, stačí koupit kamna a nový průtokový ohřívač a můžete si rovnou užít romantický podzim. Víkendy v přírodě a v soukromí, které skýtá uzavřený dvorek, budou pravým balzámem pro vaši mysl i tělo.

Ráda vám chalupu představím naživo či prostřednictvím on-line prohlídky.

Kontaktujte makléře

Související nabídky

Nenašli jste nemovitost
podle Vašich představ?

Ozvěte se nám. Mnoho nemovitostí se dnes prodává neveřejně
– třeba máme pro vás tu pravou, nebo ji pro vás najdeme.