Na prodej statek – rodinný dům v Lodhéřově - JAN Reality
K prodeji nabízím rodinný dům se zahradou v původním historickém statku v obci Lodhéřov. Jedná se o komplex dvou budov - obytné, v níž se nachází bytová jednotka 3 + 1, samostatná kotelna, dílna, a kůlna s garáží, a rozsáhlé zděné stodoly. K domu náleží také zahrada o ploše 778 m².

Užitná plocha obytné části činí 196 m² (vč. sklepa, dvou půdních místností, kotelny a dílny). Prostorná stodola s kůlnou a garážovým místem má 215 m². K dispozici je dalších 183 m² užitné plochy v podkroví. Dům tak skýtá značný prostor pro další stavební úpravy - vytvoření vícegeneračního bydlení či dokonce menšího penzionu.

V prvním podlaží obytné budovy se nachází předsíň, kuchyně, koupelna s WC, obývací a dětský pokoj a ložnice. Dále je odtud vstup do sklepa a na půdu. Všechny místnosti jsou průchozí. Ve druhém nadzemním podlaží je původní patro pro sušení obilí (sýpka) se sníženým stropem, ale jsou zde zbudovány 2 samostatné místnosti. Hlavní půdní prostor se nachází ve třetím nadzemním podlaží. Orientace oken je na východ (ložnice, dětský pokoj) a na jih do zahrady (obývací pokoj).

Dům je plně obyvatelný, ale v původním stavu. Zásadní rekonstrukce obytné části proběhla v osmdesátých letech 20. století. Před 18 lety byla vyměněna střecha, před 12 lety osazena nová plastová okna. Dveře jsou původní, podlahy jsou řešeny dlažbou nebo betonem pokrytým linoleem či velkoplošnými koberci. Štuky a výmalby jsou původní. Dům je napojen na obecní vodovod, plyn a kanalizaci. Topení v domě je řešeno topnými tělesy napojenými na plynový kotel. Ohřev vody zajišťuje plynový bojler.

Nemovitost se nachází na kopečku nad obcí a nabízí tak kouzelné výhledy do okolí. V obci se nachází mateřská a základní škola, obecní úřad, obchod a hostinec. Obcí procházejí turistické trasy, nedaleko se nachází zámek Červená Lhota i chráněná krajinná oblast Třeboňsko. Dopravní obslužnost zajišťují autobusy směřující do Jindřichova Hradce (18 min).

Ráda vám statek představím naživo či prostřednictvím on-line prohlídky.

Kontaktujte makléře

Související nabídky

Nenašli jste nemovitost
podle Vašich představ?

Ozvěte se nám. Mnoho nemovitostí se dnes prodává neveřejně
– třeba máme pro vás tu pravou, nebo ji pro vás najdeme.